Přeskočit na hlavní obsah

Špekáčky s KáČaTy

Na Květnou neděli jsme se s rodinkou přidali k akci KČT Tišnov a vyrazili jsme na setkání s vysokohorskými turisty na skalách u Říkonína. Protože to nebylo naše první setkání s větrem ošlehanými muži a neústupnými ženami z klubu tišnovských turistů, tušili jsme, že se nudit nebudem. Ondra cestou obšťastňoval celou společnost úvahami na téma, co potřebuje kosmonaut k přežití na pustém ostrově, proč jsou některé hračky z měkkého plastu a jiné z tvrdého a jestli mají i medvědi mléčné zuby. Klárka obdivovala jarní přírodu a celou cestu žmoulala v pěstičce nějaké kvítky. Kdykoli jsme někoho potkali, ať to byl její vrstevník nebo zasloužilý důchodce, přiběhla k němu, ukázala dlaň a říká: „Podívej co mám. Víš co to je?“ Jemné nuance mezi tykáním a vykáním jí zatím vrásky nedělají. Jestliže pak dotčený nešťastník přiznal, že květ poznává měl smůlu a byl zavalen plnou nůší Klárčiných pročotázek. Vika se většinu cesty nosila a spokojeně pospávala.

Naše trasa ve zkratce: z Tišnova autobusem do Žďárce – údolím Libochůvky přes trampskou osadu Aljaška až ke skalám u Říkonína – setkání s VHT a nabírání vody v rámci akce Eurorando 2011 – kolem Ranče u Bizona – opékání špekáčků za mlýnem (jméno nebylo mou hlavou udrženo v dostatečné kvalitě, takže vás o něj ochudím) – přes Dolní Loučky a údolím říčky Loučky do Předklášteří – zmrzlina v cukrárně u Krále – cíl výletu v Tišnově na nádraží.

Mám takový dojem, že při plánování výletů používají tišnovští turisté Pravidlo Skryté Pětky. Žádná z odpovědných osob to sice oficiálně nepřiznala, ale empirickým výzkumem to jistě budu moci brzo dokázat. Zatím mám nasbírána tato data:

  • Koniklece na Pecce (11 vs. 16)
  • Setkání s VHT na skalách u Říkonína (18 vs. 23)
V závorkách je uváděna vzdálenost v kilometrech deklarovaná v propagačních materiálech oproti té naměřené turistickou polohovací krabičkou.

Díky organizátorům z KČT za pěknou akci – už se těšíme na další vycházku s opékáním.

Fotky nejen z tohoto výletu jsou ve výletní fotogalerii.

Komentáře