Přeskočit na hlavní obsah

Špekáčky s KáČaTy

Na Květnou neděli jsme se s rodinkou přidali k akci KČT Tišnov a vyrazili jsme na setkání s vysokohorskými turisty na skalách u Říkonína. Protože to nebylo naše první setkání s větrem ošlehanými muži a neústupnými ženami z klubu tišnovských turistů, tušili jsme, že se nudit nebudem. Ondra cestou obšťastňoval celou společnost úvahami na téma, co potřebuje kosmonaut k přežití na pustém ostrově, proč jsou některé hračky z měkkého plastu a jiné z tvrdého a jestli mají i medvědi mléčné zuby. Klárka obdivovala jarní přírodu a celou cestu žmoulala v pěstičce nějaké kvítky. Kdykoli jsme někoho potkali, ať to byl její vrstevník nebo zasloužilý důchodce, přiběhla k němu, ukázala dlaň a říká: „Podívej co mám. Víš co to je?“ Jemné nuance mezi tykáním a vykáním jí zatím vrásky nedělají. Jestliže pak dotčený nešťastník přiznal, že květ poznává měl smůlu a byl zavalen plnou nůší Klárčiných pročotázek. Vika se většinu cesty nosila a spokojeně pospávala.

Naše trasa ve zkratce: z Tišnova autobusem do Žďárce – údolím Libochůvky přes trampskou osadu Aljaška až ke skalám u Říkonína – setkání s VHT a nabírání vody v rámci akce Eurorando 2011 – kolem Ranče u Bizona – opékání špekáčků za mlýnem (jméno nebylo mou hlavou udrženo v dostatečné kvalitě, takže vás o něj ochudím) – přes Dolní Loučky a údolím říčky Loučky do Předklášteří – zmrzlina v cukrárně u Krále – cíl výletu v Tišnově na nádraží.

Mám takový dojem, že při plánování výletů používají tišnovští turisté Pravidlo Skryté Pětky. Žádná z odpovědných osob to sice oficiálně nepřiznala, ale empirickým výzkumem to jistě budu moci brzo dokázat. Zatím mám nasbírána tato data:

  • Koniklece na Pecce (11 vs. 16)
  • Setkání s VHT na skalách u Říkonína (18 vs. 23)
V závorkách je uváděna vzdálenost v kilometrech deklarovaná v propagačních materiálech oproti té naměřené turistickou polohovací krabičkou.

Díky organizátorům z KČT za pěknou akci – už se těšíme na další vycházku s opékáním.

Fotky nejen z tohoto výletu jsou ve výletní fotogalerii.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

MUM 2016 - druhé stříbro v MČR v etapovém ultramaratonu

Nadpis prozrazuje, že se mi dnes podařilo završit obhajobu loňské střibrné pozice na Moravském ultramaratonu. Zlatý bez problémů dokončil opět Dan Orálek a s bronzem nakonec nově odchází Ondra Strnad. Katka skončila pátá mezi ženami na MiniMUMu. Celkově se závodů zůčastnilo 216 lidí a všech 7 etap (301km) z toho doběhlo 49. Jistě se ptáte, jak to vypadalo na tratích po čtvrté etapě. V páté Olešnické se jde velká část po asfaltu a já jsem tuhle etapu zvolil jako regenerační. Nikam jsem se nehnal, ale i tak se mi dařilo držet se s Danem až do druhé občerstvovačky. Přiznávám, kdyby cestou nemusel odběhnout do keříčků, tak bych ho po první občerstvovačce už neviděl. Do cíle jsem doběhl druhý a na třetím místě byl se ztrátou minuty Ondra Strnad (od poslední OS do cíle byl o 4 minuty rychlejší než já). Cenami za umístění v Olešnické etapě byly dárkové balíčky se spoustou dobrot, takže velké díky tamnímu panu starostovi. Do další etapy z Bystřice nastoupil i Jirka Čípa a všem ukázal,

MUM 2017

Tak za sebou mám po roce další očistný rituál v podobě týdenního etapového ultramaratonu. Letos jsem žádný velký úspěch neslavil. Cítil jsem se jak na horské dráze a celkově jsem doběhl šestý. I když to je znatelné zhoršení oproti předchozím letům, stejně to považuju za úspěch. První etapu jsem v začátku přepálil, druhou jsem zabloudil, třetí mě nebavila, čtvrtou (Tišnovskou) jsem se nakopl a skončil bramborově čtvrtý, pátou jsem posledních 15km protrpěl, šestou a sedmou jsem se už jen kochal a užíval si pohyb. Prošel jsem letos během MUMu mentálním posunem a přepl jsem se ve druhé půlce do nezávodního módu, který jsem předtím obdivoval u starších účastníků. Není důležité, kdy jste v cíli, ale je důležité, že tam nakonec doběhnete. Nejde vám o bednu, ale o pohyb, lidi okolo, přírodu, scenérie. Jak už bývá na MUMu zvykem, vyhrál nesmrtelný démon Dan Orálek.

MUM aneb jak jsem předhonil démona

Loni jsem ti, drahý čtenáři mého neaktualizovaného deníčku, vyprávěl, jak jsem honil démona  při Tišnovské etapě Moravského ultramaratonu . Rok se s rokem sešel a vzpomínky na protrpěné kilometry zakryl svým šedým příkrovem (ne)milosrdný čas. A tak si na začátku června říkám, loni jsem zvládnul etapu, proč bych letos nezvládl tři? Tři už dají dohromady účast v soutěži MiniMUM. A slovo se stalo skutkem a já se přihlásil do této sebemrskačské zábavy. První "Lomnickou" etapu mám po včerejšku zdárně za sebou. Co zdárně? Výborně! Já ji totiž s výkonem 3:28:30 vyhrál a pokořil jsem i Brněnského Démona a mistra v ultramaratonech Dana Orálka. Vítězky první etapy (autor Dan Orálek) Teď se ale musím přiznat, jak se mi to (nezaslouženě) povedlo. Start na náměstí Lomnice proběhl zdárně, až na to že Standa Juránek (běžec a čerstvě jmenovaný čestný člen Asociace ultramaratonců, politik)  dojel autem až půl minuty po startu, tak jen vyskočil, běžel nám naproti a volal: "Já si