Přeskočit na hlavní obsah

MUM 2016 - druhé stříbro v MČR v etapovém ultramaratonu

Nadpis prozrazuje, že se mi dnes podařilo završit obhajobu loňské střibrné pozice na Moravském ultramaratonu. Zlatý bez problémů dokončil opět Dan Orálek a s bronzem nakonec nově odchází Ondra Strnad. Katka skončila pátá mezi ženami na MiniMUMu. Celkově se závodů zůčastnilo 216 lidí a všech 7 etap (301km) z toho doběhlo 49.

Jistě se ptáte, jak to vypadalo na tratích po čtvrté etapě.

V páté Olešnické se jde velká část po asfaltu a já jsem tuhle etapu zvolil jako regenerační. Nikam jsem se nehnal, ale i tak se mi dařilo držet se s Danem až do druhé občerstvovačky. Přiznávám, kdyby cestou nemusel odběhnout do keříčků, tak bych ho po první občerstvovačce už neviděl. Do cíle jsem doběhl druhý a na třetím místě byl se ztrátou minuty Ondra Strnad (od poslední OS do cíle byl o 4 minuty rychlejší než já). Cenami za umístění v Olešnické etapě byly dárkové balíčky se spoustou dobrot, takže velké díky tamnímu panu starostovi.

Do další etapy z Bystřice nastoupil i Jirka Čípa a všem ukázal, jak se dá běžet rychlý terénní maraton. Skončil za 2:49 a to se ještě na začátku lekl, že zabloudil a kus se vracel naproti nám pomalým. My pomalí, i když jsme to vůbec neflákali (aspoň za sebe mohu potvrdit), jsme doběhli až 24 (Dan) a 28 (já) minut něm. Do druhé občerstvovačky jsem zase chytal Dana za šos (keříčky na něj zafungovaly opět jako med na vosy). Tato etapa byla pro Sigrid Eichner jejím dvoutisícím maratonem - v cíli se oslavovalo - dostala dárky a korunu pro královnu maratonů.

Dnešní, poslední, Cimrmanova etapa je na dvě kola v Lomnici. Dan s odstupem 3 minut vyhrál před Jirkou Partlem (MiniMUM) a já skončil o další minutu později na třetím místě. Běhající organizátor Jirka Bezrouk bohužel dneska dorazil s virózou, takže se stal neběhajícím organizátorem.

Má maratonská strava
Celý týden jsem jedl co dům dal. Chleba a rohlíky na snídani. Maso s rýží nebo těstoviny na oběd. Večer ještě druhá porce oběda. Při závodě si dávám pomeranč a banán. Pitný režim začíná ranní černou kávou (tj. vynechal jsem pro tento týden mléko) a konči večerním pivem; mezitím hlavně slazený čaj.

Maratonská obuv
Prvních pět etap mám odběháno v celkem nových ASICS Gel Trounce 3. Po tom, co se mi udělal puchýř pod nehtem na prstě levé nohy, jsem přešel na vloni osvědčený model Crivit z Lidlu. A nelitoval jsem - žádná další bolístka nepřibyla.

Krátké video z první etapy


Foto je od Dana a další dokumentaci dodal Petr Švanda. Díky.

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

MUM 2017

Tak za sebou mám po roce další očistný rituál v podobě týdenního etapového ultramaratonu. Letos jsem žádný velký úspěch neslavil. Cítil jsem se jak na horské dráze a celkově jsem doběhl šestý. I když to je znatelné zhoršení oproti předchozím letům, stejně to považuju za úspěch. První etapu jsem v začátku přepálil, druhou jsem zabloudil, třetí mě nebavila, čtvrtou (Tišnovskou) jsem se nakopl a skončil bramborově čtvrtý, pátou jsem posledních 15km protrpěl, šestou a sedmou jsem se už jen kochal a užíval si pohyb. Prošel jsem letos během MUMu mentálním posunem a přepl jsem se ve druhé půlce do nezávodního módu, který jsem předtím obdivoval u starších účastníků. Není důležité, kdy jste v cíli, ale je důležité, že tam nakonec doběhnete. Nejde vám o bednu, ale o pohyb, lidi okolo, přírodu, scenérie. Jak už bývá na MUMu zvykem, vyhrál nesmrtelný démon Dan Orálek.

MUM aneb jak jsem předhonil démona

Loni jsem ti, drahý čtenáři mého neaktualizovaného deníčku, vyprávěl, jak jsem honil démona  při Tišnovské etapě Moravského ultramaratonu . Rok se s rokem sešel a vzpomínky na protrpěné kilometry zakryl svým šedým příkrovem (ne)milosrdný čas. A tak si na začátku června říkám, loni jsem zvládnul etapu, proč bych letos nezvládl tři? Tři už dají dohromady účast v soutěži MiniMUM. A slovo se stalo skutkem a já se přihlásil do této sebemrskačské zábavy. První "Lomnickou" etapu mám po včerejšku zdárně za sebou. Co zdárně? Výborně! Já ji totiž s výkonem 3:28:30 vyhrál a pokořil jsem i Brněnského Démona a mistra v ultramaratonech Dana Orálka. Vítězky první etapy (autor Dan Orálek) Teď se ale musím přiznat, jak se mi to (nezaslouženě) povedlo. Start na náměstí Lomnice proběhl zdárně, až na to že Standa Juránek (běžec a čerstvě jmenovaný čestný člen Asociace ultramaratonců, politik)  dojel autem až půl minuty po startu, tak jen vyskočil, běžel nám naproti a volal: "Já si